İngiltere Turist Vizesi almak için yapmanız gerekenler nelerdir?


Eklenme Tarihi: 2019-07-06 07:56:13

İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi başvurusu sürecinizin başlayabilmesi için ihtiyaç duyulan belgeleri ve evrakları tamamladıktan sonra firmanın Türkiye Ofislerinden (Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep) herhangi birine ulaştırmanız yeterlidir.

Eksik belge ve evraklarınızı tamamlandıktan sonra aşağıda sırayla ne yapmanız gerektiği listelenmiştir. Telefon ile iletişim kurmak isterseniz lütfen İLETİŞİM sayfasını ziyaret ediniz.

  1. Gidiş amacınıza uygun olarak almak istediğiniz vize, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ya da İngiltere İş (Çalışma) Ziyareti Vizesi ise İngiltere'den davet mektubu almış olmanız gerekmektedir. Ek olarak gidiş niyetinizi belgeleyecek evraklara gereksinim duyulacaktır. ( Tur, Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu vb.)

  2. İngiltere'de kaldığınız zaman zarfınca kamu sosyal gereksinimizin olmayacağını belgelemek için maddi durumunuzu gösteren evrakları hazırlamalısınız. Maddi durumunuz yeterli görülmez ise İngiltere Turist (Ziyaretçi) Vizesi başvurunuz reddedilecektir. Uzman danışmanlar maddi durumunuzun yeterliliği konusunda size ayrıntılı bir şekilde bilgi vermekte ve sonraki aşamada sizi doğru bir şekilde yönlendirmektedir. Bunlara ek olarak, belge listesinde yer alan tüm evrakları teslim etmeniz durumunda dahi İngiltere Turist Vizesi başvurunuz reddedilebilecektir. Burada en önemli nokta şudur: Bu belgelerin içeriğindeki bilgilerin göçmenlik yasa ve kurallarında öngörülen nitelik ve şartları barındırdığını göstermektir. Firma uzmanları; İngiltere Turist Vizesi başvurunuzun başarılı olabilmesi için, İngiliz Konsolosluğu vize memurlarının hangi hususları dikkate aldığı noktasında sizi doğru bilgilendirerek olası red cevabıyla karşılaşmanızın önüne geçilmesini sağlayacak ve size başarı şansı yüksek başvuru yapma imkanı tanıyacaktır.

  3. Bütün belge ve bilgileriniz eksiksiz ise, firma uzmanları tarafından ön inceleme sonrası evrak ve bilgilerde noksanlık yoksa başvuru aşamasına geçilir. İngilizce tercüme gerektiren tüm evraklar firma tercümanları tarafından çevrilecek olup dokümanlarınızın ne kadar uzun olduğuna bakılmaksızın -ek ücrete tabi olmadan- firmamız banka hesabına toplam vize başvuru masraflarını yatırabilirsiniz.

  4. Evrak tercümeleri tamamlandıktan sonra, eğer gerekli ise sponsorluk deklarasyonu firma uzmanlarınca -bir sponsorunuz var ise- hazırlanacak, sponsorunuza ulaştırılacak imzalandıktan sonra geri göndermesi sağlanacaktır.

  5. Sonraki aşama: Firma uzmanları İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurunuzu online olarak yapacak ve başvurunuzu tamamlamış olacaktır. İngiltere Turist Vizesi için İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen ücret için siz başka bir ödeme yapmayacaksınız. Başvuru aşamasında tarafımıza yapmış olduğunuz ücrete tüm masraflar dahildir.

  6. Parmak İzi ve Göz Taraması işlemleri (biyometrik) için sizinle temas kurularak uygun olabilecek gün ve saate randevu alınacaktır.

  7. Randevu alınan tarihte ve saatte biyometrik taramadan (parmak izi, göz taraması) geçmek için Ankara, İstanbul, İzmir, Gazientep ve Bursa'daki merkezlerden hangisinden randevu sizin için alınmışsa, o merkezde bulunmak zorundasınız.

  8. Biyometrik tarama işleminden sonra İngiltere Turist Vizesi başvurunuz İngiltere Konsolosluğunca incelemeye alınacaktır.

  9. İngiltere Konsolosluğu ender de olsa, İngiltere Turist Vizesi başvuru sahibiyle yüz yüze görüşme isteğinde olabilmektedir. Böyle bir durum söz konusu olur ise, firma uzmanları, görüşme esnasında sizlerin ne tipte sorular sorulabileceği, bu görüşmeye neden ihtiyaç duyulduğu ve ne gibi sorunlar ile karşılaşabileceğiniz hususunda size bilgi verecektir. Böylece görüşme esnasında yaşabileceğiniz sorunları öngörmüş olacaksınız. Her yıl reddedilen birçok İngiltere Turist Vizesi başvurularının çoğu eksik ya da yetersiz, hatalı bilgi ve belgeden dolayı olmaktadır. Böyle sorunlara engel olmak için İngiltere Turist Vizesi başvurularınızda konusunda uzman firma yetkilileriyle  görüşmeniz sizin yararınızı olacaktır.

  10. Son olarak, İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi başvurunuz eğer İngiltere Konsoluğu sizi görüşmeye çağırmadı ise 2 ile 3 hafta süre zarfında sonuçlandırılmaktadır. İngiltere Turist Vizesi alınmış pasaportunuz firmaca tarafınıza kargo ile sonraki gün içinde sizlere ulaştırılmaktadır. Eğer daha önceden İngiltere vizeniz ya da Schengen, Kanada, ABD vb. vizeleriniz varsa büyük bir ihtimalle İngiltere Ziyaretçi(Turist) Vizesi başvurunuz 2 ile 3 haftadan daha kısa süre içerisinde sonuçlanabilecektir. Ancak İngiltere Konsolosluğu yüksek sayıda başvuru almış ve iş yükü çok ise ayrıca görüşmeye de çağrıldı iseniz İngiltere Turist Vizesi başvurunuzun sonuçlanması 1 ile 2 hafta daha uzayabilecektir. Bu durumlardan firma yetkililerimiz sizi daima bilgilendirecektir.

"İngiltere Turist Vizesi almak için yapmanız gerekenler nelerdir?" sayfası 6394 defa okundu