Ankara Anlaşması Vizesi Kapsamında Başvuracak Öğrenciler İçin Düşük Sermayeli İşler


Eklenme Tarihi: 2019-07-06 09:59:30

Ankara Antlaşması İngiltere vizesine İngiltere’de eğitim alırken başvuracak olan Türk vatandaşı olan öğrenciler, bu vizeye başvurmak için yüksek bir miktarda sermaye göstermek zorunda değillerdir.

Ankara Anlaşması Vizesi Kapsamında Başvuracak Öğrenciler İçin Düşük Sermayeli İşler

Ankara Anlaşması İngiltere vizesinin İngiltere yatırımcı vizesi, İngiltere girişimci vizesi veya İngiltere yerleşim vizesi gibi İngiltere vizesi gibi kategorilerine göre en büyük avantajı, yüksek bir miktarda sermaye gösterme zorunluluğu olmamasıdır. Böylece her Türk vatandaşı yapacağı işe göre bütçesini ayarlayarak Ankara Antlaşması İngiltere vizesine başvuru yapabilir.

İngiltere’de eğitim alan öğrenciler Ankara Anlaşmasına hem çalışan hem de serbest meslek sahibi olarak kendi işlerini kurma amaçlı başvurabilirler. Ancak bu noktada belirtelim ki İngiltere’de eğitim alan bir öğrencinin çalışan statüsünde bu İngiltere vizesine başvurabilmesi için çalışma iznine sahip olması gerek, yani Tier 4 uzun süreli İngiltere öğrenci vizesi ile İngiltere’de lisans, yüksek lisans eğitimi gibi en az 1 sene olan eğitimler alması gerekmektedir.

Ankara Antlaşması İngiltere vizesi kapsamında iş yeri açmaya gerek yoktur. Dolayısıyla örneğin İngiltere’de eğitim alırken hem kendi işini yapmak hem de eğitimine devam isteyen bir öğrenci iş yeri açmadan da, kendi mesai saatlerini belirleyerek örneğin home office bir işte çalışabilir. Grafik tasarım, yazılımcılık, e-ticaret, tezgahta takı, kıyafet, hediyelik eşya satmak hatta öğrencinin kendi yaptığı yemekleri bir internet sitesi açıp bu şekilde satışa sunmak gibi işler hem gelir elde edilebilen hem de Ankara Anlaşmasına uygun işlerdir.

Ankara Anlaşması(Ankara Agreement) İngiltere vizesi, vize retlerine itirazlar ve diğer her kategorideki İngiltere vizesi  başvuruları için lütfen her türlü bilgi, öneri ve danışmanlık konusunda iletişime geçiniz.

"Ankara Anlaşması Vizesi Kapsamında Başvuracak Öğrenciler İçin Düşük Sermayeli İşler" sayfası 2816 defa okundu