Londra’ya Gelecek Olan Turistler İçin Önemli Tavsiyeler


Eklenme Tarihi: 2019-07-06 10:15:20

İngiltere ziyaretçi vizesini alan turistlerin çoğu ilk olarak Londra’yı ziyaret ederler. Bu kısa sürede Londra’yı en verimli şekilde gezip görmek istiyorsanız bazı tavsiyeler alabilirsiniz.

Öncelikle İngiltere vizesini alır almaz, rezervasyonla ayırtmış olduğunuz biletinizi satın alabilirsiniz. Londra’ya gidecek olanlar için ise temek soru hangi havaalanına bilet alınacağı. Londra’nın çeşitli bölgelerine dağılmış toplam 5 adet havaalanı vardır. Bunlar; Heathrow, Gatwick, Luton, City ve Stansted havaalanlarıdır. En mantıklı tercihlerin ise Stansted ve Heathrow havaalanlarıdır. Diğerlerine daha ucuza bilet alabilirsiniz ancak o biletin farkını emin olabilirsiniz ki merkeze ulaşmaya çalışırken ödeyeceğiniz para ile kapatacaksınız. Dolayısıyla hem zaman hem para kaybına uğramamak için biraz daha pahalı bir bilet alıp merkeze kolay ulaşabileceğiniz bir havaalanı seçmek en mantıklısıdır. Heathrow ve Stansted havaalanları arasında bir tercih yapmanız gerekirse de kesinlikle önerilen Heathrow havaalanıdır çünkü metroya hemen havaalanından geçebilirsiniz.i Ancak çok kalabalık bir havaalanıdır, gümrük kontrolünden geçmek yaklaşık olarak 2 saat sürebilir. Batı tarafında kalacak olan turistler  için Heathrow tercih edilmesi gereken havaalanıdır ancak Doğu tarafında kalacak olanlar Londra’nın 2.büyük havaalanı olan Stansted Havaalanını tercih edebilirler.  Stansted Havaalanından çok kısa bir zamanda Liverpool’a geçiş yapabilirsiniz.

İngiltere vizesi ile Londra’ya sadece turistik amaçla gelmiş olanlar bilmeliler ki, toplu taşıma kartı olan oysterınıza yalnızca zone 1-2 ve 3 yüklemeniz yeterli olacaktır. Diğer zone lara geçmek isterseniz de tekrar yükleme yapmak zorunda kalmadan otobüslerden faydalanabilirsiniz.

300’den fazla müzesi, onlarca parkı, müzikalleri, pubları ve diskoları ile Londra yılda 30 milyon turisti ağırlayabilen bir şehir. Şehri gezmeye başlamadan önce bir şehir haritası edinmenizde fayda var. Temel olarak iki çeşit harita bulabilirsiniz.

Birinci grup, yalnızca birinci bölgenin en popüler yerlerini gösteren sınırlı alana dair tüm detayların olduğu haritalardır. Eğer İngiltere turist/ziyaretçi vizesi ile gelmiş ve Londra’da sadece birkaç hafta kalacaksanız, bu haritalar fazlasıyla işinizi görecektir.

İkinci grup haritalar ise, Londra’nın tüm sokaklarını gösteren “ street by street” alt başlığıyla satılanlardır.  Londra’da 1 aydan fazla kalacak olanlar için her iki haritadan da birer tane alınması önerilebilir. Birinci ve ikinci grup haritaları her yerde görebilirsiniz.  Bu iki grup harita Londra serüveniniz boyunca çok yardımcı olacaktır. Ayrıca metro istasyonlarında da şehrin ulaşım haritalarını ücretsiz edinebilirsiniz. Bu haritalar okuyabilenler için adeta can kurtarıcıdır.

Mutlaka görülmesi gereken yapılar; Buckingham Palace, Parlament binası ve Big ben, St. Paul’s Cathedral, Tower of London, Westminister abbey. Önemli müzeler; British museum, National gallery, Natural History museum, tate britain, tate modern, Victoria&albert museum, science museum. Önemli parkları; Hyde Park, Kensington Gardens, Regent’s Park, St.James Park.

Türk bölgelerine gitmek isteyenler de Kuzey Londra’ya gidebilirler.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türleri de dahil olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi ve İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarla iletişime geçiniz.

"Londra’ya Gelecek Olan Turistler İçin Önemli Tavsiyeler" sayfası 3287 defa okundu