Londra’da Festival Mevsimi Açılıyor


Eklenme Tarihi: 2019-07-06 07:06:37

İngiltere vizesi ile Londra’da ikamet edenler bu şehirde olan sayısız festivallerin çoğuna ücretsiz katılabilmektedirler.

Londra’da düzenlenen ve geleneksel hale gelen Anadolu Kültür festivali bu sene 22 – 25 Mayıs 2015 tarihlerinde her sene olduğu gibi kuzey Londra’daki Clissold Park’ta yapılacak.

Özellikle İngiltere vizesi ile Birleşik Krallıkta yaşayan Türk vatandaşlarının katılım gösterdiği Anadolu Kültür Festivali Festival Düzenleme Komitesi’nin verdiği bilgiye göre, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda dört gün sürecek olan festivalin açılışı 23 Mayıs Cumartesi günü olacak ve Festival 25 Mayıs Pazartesi akşamı sona erecek. Geçtiğimiz yıl festivalin açılışına Türkiye’nin Londra Büyükelçilik Temsilcileri, KKTC Londra Temsilciği, İngiliz Milletvekilleri, siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılmıştı.

Bu yıl festivalde 35 farklı çadırda Anadolu kültürünü tanıtan etkinliklere yer verilecek. Anadolu’nun zengin mutfağından lezzetli ev yemekleriyle beraber, yağlı güreş turnuvaları ve Bursa Mehter Takımı’nın konserlerine, Nasrettin Hoca, İbiş, Karagöz ve Hacivat gölge oyunu ve sürpriz sanatçılar da Londralılarla beraber olacak. Farklı İngiliz okullarından ve her yaş grubundan binlerce öğrenci festivalin ilk iki gününde festivali ziyaret ederek Anadolu Kültür’ünü tanıma ve yemeklerini tatma fırsatı bulacak.

İngiltere’nin en çok turist çeken şehri başkent Londra’da gerçekleşecek bu festivale İngiltere turist vizesi ile dünyanın dört bir yanından Birleşik Krallığa gelmiş yabancılar da katılıp Anadolu kültürünü festival kapsamında tanıyabiliyorlar.

Her tip İngiltere vizesi için uzman ve tecrübeli danışmanlar eşliğinde profesyonel hizmet almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden iletişime geçiniz.

"Londra’da Festival Mevsimi Açılıyor" sayfası 2947 defa okundu