İngiltere’de Çocuk Tiyatroları


Eklenme Tarihi: 2019-07-06 07:37:00

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi ile, çocuğunuzla beraber tiyatronun anavatanı olan İngiltere’ye gidebilirsiniz.

Çocuk tiyatrosu tarihine bakıldığında çocuklardan kurulu bilinen ilk tiyatro topluluğuna I.Elizabeth döneminde İngiltere’de rastlanır. Bu hiç şaşırtıcı bir bilgi değildir çünkü dünyanın dört bir yanından sırf dünyaca ünlü oyunları izleyebilmek için İngiltere turist/ziyaretçi vizesine başvuran birçok sanat sever vardır.

Çocuk tiyatroları; içeriği çocuklar için hazırlanmış, eğitici tarafları ağır basan oyunlardan oluşan tiyatrolardır ve tartışmasız en iyileri İngiltere’dedir.

Çocuk tiyatrolarının ilk örneklerinden sayılan İngiltere’deki çocuk toplulukları kiliselerdeki koro okullarından seçilen erkek çocuklarından oluşurdu. Bu çocuklar genellikle dinsel konularda ve klasik Latin oyunları oynarlardı. Saraylarda ve halka gösteriler sunarlardı. Rönesans birlikte çocuk tiyatrosu da değişti, gelişti ve daha ilgi çekici hale geldi ve Fransa’da kuklaların yer aldığı oyunlar, İngiltere’de çocuklardan kurulu gruplar büyüklere yönelik oyunlar oynamaya başladı.

Çocuklar için olan dünyaca ünlü İngiliz tiyatro oyunları Oliver Twist, The Wizard of Oz ve Charlie and the Chocolate Factory gibi  oyunlar günümüzde hala  İngiltere tiyatrolarında sahnelenmektedir.  Çocuğunuzla beraber kısa dönemli İngiltere vizesi başvurusunda bulunarak bu muhteşem ve yıllardır oynanan oyunları izleme şansına sahip olabilirsiniz.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi de dahil olmak üzere her çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarla iletişime geçiniz.

"İngiltere’de Çocuk Tiyatroları" sayfası 3056 defa okundu