İngiltere Turist Vizesi ile İngiltere'de Ne Kadar Kalabilirim?


Eklenme Tarihi: 2019-07-06 10:52:46

İngiltere turist vizesi, İngiltere'ye kısa süreli ve iş, gezi, tıbbi tedavi, spor ya da sanatsal faaliyetler amacıyla gitmek için başvuru yapılan bir İngiltere Vizesi türüdür.

İngiltere turist vizesi, çeşitli istisnalar haricinde 6 aylık bir zaman dilimi için verilmektedir. Yani ziyaretçiler/turistler İngiltere'de her defasında sadece 6 ay kalabilmektedir. Bu bağlamda vizenizin süresi 1, 2, 5 ya da 10 yıl olsa dahi İngiltere’de 6 aydan fazla kalamazsınız.

İngiltere vizesine başvuruda bulunduğunuz sırada sizden ne kadar kalacağınıza ilişkin bir soru sorulur. Bu soru, İngiltere vizesi için dolduracağınız formda da mevcut olduğu gibi eğer görüşmeye çağırılırsanız görüşme esnasında da size yöneltilebilir. Böyle bir durumda, eğer 1 haftalık bir ziyarette bulunacağınızı belirtir ancak 4 ay kalırsanız, bu durumda ziyaretinizin neden uzadığına dair bir açıklama yapmak zorunda kalırsınız. Çünkü İngiltere vizesi başvurularında başta verdiğiniz beyanlar çok önemlidir. Bununla birlikte yeniden ziyaret için İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu yaptığınızda, daha önceden beyan ettiğiniz bilgilere uygun davranmadığınız için İngiltere vizesi almanız zorlaşabilir.

İngiltere ziyaretçi/turist vizesine  başvuruyorsanız, İngiltere'de her defasında 6 aydan daha fazla kalamazsınız. Daha uzun süreli İngiltere ziyaretçi/turist vizesi, genelde sıkça seyahat eden kişilere verilebilir. Bu kuralın 2 istisnası vardır. Bunlardan birincisi; akademik ziyaretçilerdir.

Kendi statünüzün İngiltere turist vizesine uygun olup olmadığı konusunda bilgi almak için  Türkiye’de Ankara, İstanbul, Gaziantep, İzmir’de ve Londra'daki ofislerle de irtibata geçebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; Birleşik Krallık’taki meslektaşlarınız ile değişim programlarına katılabilecek bir akademisyenseniz; veya araştırma, öğretim veya klinik uygulamada yer almak için gelen bir üst düzey doktor veya dişçi iseniz başvurmanız gereken İngiltere vizesi türü akademik ziyaret vizesidir. Bu kapsamda vize başvurusu yaptığınız takdirde 12 aya kadar vize alabilmeniz mümkündür.

İngiltere ziyaretçi vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Uzmanlarla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerindeki uzman danışmanlarla gerek Türkiye’den yapacağınız ilk başvurunuzda gerekse de İngiltere’den yapacağınız uzatma başvurularınızda size yardımcı olacaktır. Bu vize türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmayla iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere Turist Vizesi ile İngiltere'de Ne Kadar Kalabilirim?" sayfası 6964 defa okundu