Çocuk Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi


Eklenme Tarihi: 2019-07-05 16:31:12

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi herhangi bir ziyaret amacıyla ve kısa süre için ( 6 aydan az süre) İngiltere'ye gitmek isteyenziyaretçiler için başvuru yapılabilecek bir vizedir.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi herhangi bir ziyaret amacıyla ve kısa süre için (6 aydan az) İngiltere'ye gitmek isteyenlerin başvurabilecekleri bir vizedir. İngiltere ziyaret vizesi başvurusu yapıldığında İngiltere Konsolosluğu, 6 aylık veya 1–2–5–10 yıllık süreyle vize verebilmektedir. Eğer çocuk ziyaretçi 18 yaşından küçük ise verilen süre, çocuk 18 yaşını geçtikten sonra en fazla 6 ay devam edecek şekilde verilebilmektedir.

Çocuk ziyaret vizesi teknik olarak seyahatin neden yapıldığına göre genel ziyaret, aile ziyareti veya öğrenci ziyareti ile aynı kapsamda değerlendirilmektedir. Sadece verilen vize başvuru sahibi 18 yaşından küçükse çocuk ziyaretçi vizesi olarak adlandırılır.

18 yaşından küçük çocuğun İngiltere'ye ilk seyahat amacına uygun olarak vize alınması gerekir. İlk seyahat amacı birden çok amaç içeriyorsa (aile ziyareti, öğrencilik, tatil gibi) başvurunuzu buna göre şekillendirmeniz gerekir.

18 yaşından küçük seyahat edecek çocuklar ebeveynleri ile seyahat etmeyeceklerse bu özel durumları ile ilgili de doküman hazırlamak gerekir. 18 yaşından küçük çocuklar seyahat ederken refakatçilerinin olup olmaması, refakatçinin kim olacağı veya çocuğun ileride yalnız seyahat edebilmesi için hazırlık yapılması anlamında da vize başvurusu aşamasında bildirim yapılması gerekir.

Bu vize türü ile ilgili olarak önemli noktalardan birisi de İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi, 18 yaşından küçük bir çocuğun Birleşik Krallıkta yaşayan ebeveyninin yanına yerleşmesi için verilen bir vize değildir.

Çocuk ziyaretçiler için İngiltere Vizesi başvuruları da reddedilebilir. Başvurunun doğru hazırlanması da bu kapsamda önemlidir. Bu kapsamda reddedilen bir çocuk ziyaretçi vize başvurusunda, itiraz hakkı başvuru niyetiyle doğrudan ilgilidir.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi hakkında detaylı bilgive başvurunuzu deneyimli ve profesyonel vize danışmanlarla birlikte hazırlamak için iletişime geçebilirsiniz.

"Çocuk Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi" sayfası 7944 defa okundu