Antik Çağ’ın En Önemli Sembollerinden, Stonehenge


Eklenme Tarihi: 2019-07-05 18:13:39

İngiltere vizesi ile Birleşik Krallıkta görmeniz gereken yapılardan bir tanesi de Antik Çağ’ın önemli sembollerinden biri olan İngiltere’deki Stonehengedir.

Tarihe meraklı İngiltere turist vizesi sahipleri mutlaka bu orijinal yapıları görmelidirler. Stonehenge İngiltere’nin en ünlü tarihi yapılarından biridir ve gizemi bir türlü tıpkı Mısır pramitleri gibi çözülememiştir. Araştırmalara göre burası M.Ö 2300 yıllarında inşa edilmeye başlandı. Bu yapının esrarı ise çevresindeki bulunan mezarda gizli.

Londra’da yaşayan İngiltere vizesi sahibi insanların da farklı bir atmosfer hissetmek istedikleri için görmeye geldikleri Stonehenge yapılarının ne amaçla yapıldığı henüz bilinmiyor. İlk tahminler tapınak olduğu şeklindeydi daha sonra ise buna gündönümünü işaret eden takvim eklendi. Son tez ise bu esrarlı yapının bir şifa merkezi olabileceğine yönelik. Son teze göre insanlar bu mavi taşların tılsımlı olduğuna inanıyorlardı. Binlerce kilometre öteden buraya akın akın geliyor ve taşlardan şifa bulmaya çalışıyorlardı. Esrarengiz binanın etrafındaki mezarlarda bulunan cesetler bunu kanıtlar nitelikte. Zira mezarlarda, çok sayıda  fiziki yara ve hastalıkları bulunan ceset kalıntıları teşhis edilmişti. Mezarlardaki dişlerin analizi sonucu, cenazelerin yarıya yakınının Stonehenge bölgesinde doğmuş insanlardan olmadığının anlaşıldı. Stonehenge’in sadece hasta insanları değil, şifa dağıtma özelliği bulunanları da çeken bir merkez olduğu sanılıyor. Son kazılarda, halen tarihi anıtın altında gömülü bulunan orijinal mavi taş oyuklarında 100 kadar organik materyal de gün yüzüne çıktı.

Her çeşit İngiltere vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve destek için lütfen uzman ve tecrübeli danışmanlara İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

"Antik Çağ’ın En Önemli Sembollerinden, Stonehenge" sayfası 2944 defa okundu