• Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu
  • İngiltere Vizesi Başvurusu
  • İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi / İngiltere'de ziyaretçi olarak ne kadar kalabilirim?

İngiltere'de ziyaretçi olarak ne kadar kalabilirim?

Güncellenme Tarihi: 2018-12-10 21:55:20

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere'de kısa süreli (6 aya kadar) iş, gezi, tıbbi tedavi spor ve sanatsal etkinlikler amacı güdülerek başvurulan bir vize türüdür.

İngiltere Turist Vizesi çeşitli özel durumlar dışında sadece 6 aylık bir süreyle verilmektedir. Yani 6 aydan daha fazla süreyle İngiltere'de kalamazsınız. Aksi durumda İngiltere Turist Vizesi sürenizin bitmesini takiben, başvuracağınız yeni vize başvurusunda daha önceden beyan ettiğiniz bilgilere riayet etmediğiniz için İngiltere Turist Vizesi almanız güçleşecektir.

İngiltere Vizesi başvurunuzu, ziyaretçi vizesi kategorisinden yapmayı düşünüyor iseniz en fazla 6 aylık bir vizeye sahip olacağınızı dikkate almalısınız. Daha uzun süreli İngiltere Ziyaretçi (Turist) vizesi daha çok sıkça yolculuk yapan kişilere verilebilir. Bu kuralın 2 istinası vardır.

  1. İlki akademik ziyaretçilerdir. Bu konuda daha detaylı bilgi için İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi sayfamızı ziyaret ediniz. Ayrıca kendi statünüze hangi İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesine uygun olduğunu öğrenmek için firma İLETİŞİM sayfamızı ziyaret ederek Türkiye; Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep  ofislerimizle yada İngiltere Londra ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.
  2. İkinci olarak İngiltere'deki okullarda okuyan çocukların aileleri, 6 aydan daha uzun süreli İngiltere Turist Vizesine sahip olabilmektedir. Daha detaylı bilgi için İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi sayfamızı ziyaret ediniz.

Detaylı bilgi için İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi sayfasını ziyaret ediniz »

  • "İngiltere'de ziyaretçi olarak ne kadar kalabilirim?" sayfası 8207 defa okundu
  • ingiltere öğrenci çocuk aileleri vizesi, ingiltere akademik ziyaretçi vizesi, ingiltere turist Vizesi, ingiltere Vizesi başvuru
x

Bizi Takip Edin