• Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu
  • İngiltere Vizesi Başvurusu
  • İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi / İngiltere ziyaretçi (turist) vizesi başvuru türleri nelerdir?

İngiltere ziyaretçi (turist) vizesi başvuru türleri nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-26 22:05:15

İngiltere'ye turistik amaçla ya da bir yakınını / akrabasını/ arkadaşını ziyaret amacıyla gitmek isteyen kişiler İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapabilirler.

İngiltere Ziyaret/Turist Vizesi başvuru yapıldığında İngiltere Konsolosluğu 6 aylık veya  1 – 2 – 5 – 10 yıllık süreyle İngiltere Vizesi verebilmektedir.  Bu vize sahiplerinin  İngiltere'de çalışma hakları bulunmamaktadır.

İngiltere'de, süresiz oturma izni sahibi olan ya da İngiliz vatandaşlarının 1.derecede olan akrabaları İngiltere Aile Ziyareti Vizesine başvuru yapabilirler.

İngiltere iş ziyareti vizesine ise yalnızca iş ziyaretleri niyetiyle ve kısa süreli yani 6 aydan az süreli İngiltere'de bulunmak isteyenlerin başvurabilecekleri bir İngiltere Vizesi türüdür.

İngiltere Akademik Ziyaretçi vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler ise diğer ziyaretçi vizelerden farklı olarak 6 aydan daha fazla süreli olarak 12 aya kadar İngiltere Vizesine sahip olabilirler.

Ayrıca diğer İngiltere ziyaretçi vizesi başvuru türleri arasında; çocuk ziyaretçiler, din adamları, sanatçılar, plab testine katılacaklar, sporcular için İngiltere vizesi yer almaktadır.

Her bir İngiltere Ziyaretçi / Turist vizesi başvuru türleri hakkında en ayrıntılı bilgilere ulaşmak için vize danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Detaylı bilgi için İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi sayfasını ziyaret ediniz »

  • "İngiltere ziyaretçi (turist) vizesi başvuru türleri nelerdir?" sayfası 3002 defa okundu
  • ingiltere ziyaretçi vizesi, ingiltere turist vizesi, ingiltere vizesi başvuru
x

Bizi Takip Edin