Sıkça Sorulan Sorular


Ankara Anlaşması Vizesi Kapsamında Başvuracak Öğrenciler İçin Düşük Sermayeli İşler

Ankara Antlaşması İngiltere vizesine İngiltere’de eğitim alırken başvuracak olan Türk vatandaşı olan öğrenciler, bu vizeye başvurmak için yüksek bir miktarda sermaye göstermek zorunda değillerdir.


İngiltere Turist Vizesi almak için yapmanız gerekenler nelerdir?

İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi başvurusu sürecinizin başlayabilmesi için ihtiyaç duyulan belgeleri ve evrakları tamamladıktan sonra CSS & Co Legal Services Türkiye Ofislerinden (Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep) herhangi birine ulaştırmanız yeterlidir.


İngiltere Turist Vizesi başvurularında uygulanan şartlar nelerdir?

İngiltere Turist Vizesi başvurunuzun amacı İngiltere'de kesinlikle 6 aydan daha kısa kalmak olmalıdır. Buradaki 6 aylık zaman dilimi, 12 ay içindeki herhangi bir 6 aylık zaman dilimini ifade etmektedir.


İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi'ne Kimler Başvurabilir?

İngiltere'de 6 aydan kısa süreli bulunmak üzere yapılacak seyahatleri kapsayan İngiltere Vizesi türü İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi'dir. İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi türleri herhangi bir İngiltere Çalışma İzni'ni kapsamaz.


İngiltere Vizesi Başvurusunda Biyometrik Bilgilerini Vermekten Kimler Muaf?

İngiltere vizesine başvuran adaylar vize başvuru merkezlerinde biyometrik bilgilerini vermek zorundadırlar. Ancak bazı kişiler bu kuraldan muaftırlar.


İngiliz Milletler Topluluğu Ülkeleri ve Denizaşırı Britanya Bölgeleri için Türkiye’den Vize Başvurusu

Türkiye’de bulunuyorsanız ve bir İngiliz milletler topluluğu ülkeleri veya deniz aşırı Britanya toprağına seyahat etmek için Türkiye’deki İngiltere vize başvuru merkezlerinden birine başvuruda bulunabilirsiniz.


İngiltere'de öğrenci olarak bulunurken kalış süremi uzatmam mümkün müdür?

İngiltere'de öğrenci olarak bulunuyor iken almış olduğunuz eğitim süresinin durumuna göre İngiltere'de kalış sürenizi uzatabilirsiniz.


İngiltere ziyaretçi (turist) vizesi başvuru türleri nelerdir?

İngiltere'ye turistik amaçla ya da bir yakınını / akrabasını/ arkadaşını ziyaret amacıyla gitmek isteyen kişiler İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapabilirler.


İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi Nedir?

İngiltere'de 6 aydan kısa süreli olmak kaydıyla ve herhangi bir maddi kazanç sağlanmaması şartıyla araştırma yapmak isteyen akademisyenlerin başvuracağı İngiltere Vizesi türü İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi'dir.


İngiltere'de ziyaretçi olarak ne kadar kalabilirim?

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere'de kısa süreli (6 aya kadar) iş, gezi, tıbbi tedavi spor ve sanatsal etkinlikler amacı güdülerek başvurulan bir vize türüdür.


Tottenham Green Pazarı'nın Geri Dönüşü

Özellikle de İngiltere vizesi sahibi göçmenlerin alışveriş yaptığı Tottenham Green pazarı yiyecek ve içecek stantları ile geri dönüyor.


İngiltere’nin Futboldan Sonra Gelen En Popüler Sporu; Rugby

İngiltere vizesi ile Birleşik Krallıkta uzun zamandır yaşayanlar bilir ki rugby, İngilizlerin milli sporlarından biridir.


Birmingham’da Moda Rüzgarı

Eğer bir an önce İngiltere turist/ziyaretçi vizesine başvurursanız İngiltere’nin Londra’dan sonra en kalabalık olan şehri Birmingham’da eşsiz bir moda fuarına katılabilirsiniz.