• Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu
  • İngiltere Vizesi Başvurusu
  • İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi / Akademik Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi

Akademik Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-06-25 17:29:51

Akademik Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi, yalnızca İngiltere'de akademik araştırma yapmak isteyen akademisyenler için oluşturulmuş özel bir İngiltere Vizesi türüdür.

Genel Ziyaretçi Vizesi şartlarını taşımakla birlikte Akademik Ziyaretçi Vizesi şartlarına haiz olan akademisyenler İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi ile Birleşik Krallık’a gidebilirler. Akademik ziyaretçiler bu vizeyi almaları ile birlikte 6 aydan daha uzun süreli olarak İngiltere'de kalabilirler. Bu vize 12 aya kadar sağlanabilmekte olup vize sahibi 6 aydan uzun bir süre ile İngiltere'de kalsa dahi, 12 ayı geçmemek koşuluyla İngiltere vizesi ihlali yapmış sayılmaz. Bu durum Genel Ziyaretçi Vizesi altındaki kategorilerden yalnızca Akademik Ziyaretçi alt kategorisi için mevcuttur.

Bu İngiltere vizesine akademik araştırma yapmak amacıyla İngiltere'ye gitmek isteyen şahıs maaşlı izne ayrılmış olmalıdır. Ayrıca kişinin çalıştığı işveren özel bir araştırma şirketi haricinde bir üniversite ya da enstitü olmalıdır.

Akademik personel değişim programı ile İngiltere'ye gelmek isteyen akademisyenler de akademik ziyaretçi kategorisi içerisinde bu İngiltere vizesi ne başvurabilirler.

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi  başvuruları dikkatle hazırlanması gereken dosyalardır. Bu nedenle profesyonel danışmanlık alarak hazırlanan dosya vize alma şansınızı yükseltecektir. İngiltere vizesi türleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman vize danışmanlarımızla hazırlamak için bizimle İngiltere Vizesi Başvuru ve Danışma Hattıvasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için İngiltere Ziyaretçi / Turist Vizesi sayfasını ziyaret ediniz »

  • "Akademik Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi " sayfası 2900 defa okundu
  • İngiltere vizesi, İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi, Genel Ziyaretçi Vizesi
x

Bizi Takip Edin